Skip to main content
Naujienos

Kaip saugiai teikti nagų priežiūros paslaugas

Visi grožio paslaugų teikėjai, atliekantys manikiūro, pedikiūro, dirbtinių nagų priauginimo ir kitas su nagų priežiūra susijusias paslaugas, veiklai privalo turėti ne tik leidimą-higienos pasą ir laikytis higienos reikalavimų, nurodytų Lietuvos higienos normoje HN 117:2007„Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, bet ir imtis kitų priemonių, užtikrinančių COVID-19 (koronaviruso infekcijos) plitimo prevenciją bei saugų klientų aptarnavimą.

Nesaugios paslaugos – grėsmė sveikatai

Nesilaikant higienos reikalavimų, paslaugų vartotojui ir paslaugų teikėjui atsiranda rizika užsikrėsti įvairiomis užkrečiamosiomis ligomis. Didžiausia užsikrėtimo rizika atsiranda tada, kai teikiamos A kategorijai priskiriamos paslaugos, kurių metu pažeidžiama oda, naudojami netinkamai išvalyti dezinfekuoti, sterilizuoti instrumentai, nesilaikoma kitų higienos reikalavimų.

Teikiant nagų priežiūros paslaugas, kurių metu pažeidžiama paslaugų vartotojo oda, turi būti naudojami sterilūs vienkartiniai ar sterilizuoti daugkartiniai instrumentai, paslaugų teikėjas privalo mūvėti vienkartines pirštines, kurios turi būti keičiamos po kiekvieno paslaugų vartotojo. Draudžiama pakartotinai naudoti daugkartinius nesterilizuotus instrumentus, sterilizuotus instrumentus, kurių pakuotė pažeista.

Teikiant B kategorijai priskiriamas nagų priežiūros paslaugas, kurių metu nepažeidžiama paslaugos vartotojo oda, turi būti naudojami vienkartiniai arba tinkamai išvalyti ir dezinfekuoti daugkartiniai instrumentai.

Karantino laikotarpiu itin svarbu laikytis saugos reikalavimų

Grožio salonuose ir paslaugų teikimo vietose, kur teikiamos nagų priežiūros paslaugos, turi būti ribojami klientų srautai. Vienam paslaugų vartotojui turi būti skirta ne mažiau kaip 10 kv. m plotas, o jei nėra galimybės to įgyvendinti, priimti tik po vieną klientą.

Teikiant nagų priežiūros paslaugas, būtina išlaikyti saugius atstumus (tarp paslaugų teikėjų darbo vietų – bent 2 m atstumas, išskyrus atvejus, kai tarp darbo vietų įrengiamos ne žemesnės nei 140 cm aukščio pertvaros), dėvėti veido apsaugos priemones (kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną), laikytis griežtos rankų higienos, valyti ir dezinfekuoti paviršius (dažnai liečiamus – ne rečiau kaip 2 kartus per dieną), vėdinti paslaugų teikimo patalpas (ne rečiau nei 1 kartą/val.).

Prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą turi būti pateikta informacija apie paslaugų vartotojų asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt.) ir būtinybę dėvėti veido apsaugos priemones. Prie įėjimo į paslaugų teikimo patalpą ir sanitarinį mazgą gerai matomoje vietoje turi būti pakabinta rankų dezinfekcijai skirta priemonė.

Teikti nagų priežiūros paslaugas gali tik sveiki paslaugų teikėjai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimų (karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.) požymių. Paslaugų teikėjai turi nuolat stebėti savo sveikatą. Pasireiškus bet kuriems minėtiems susirgimų požymiams, paslaugų teikėjas turi kreiptis konsultacijos į karštąją koronaviruso liniją tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju telefonu.

Nagų priežiūros paslaugų negali teikti tie paslaugų teikėjai, kuriems paskirta privaloma izoliacija.

Parengta pagal NVSC informaciją